Ułatwienia dostępu

Usługi społeczne świadczone w społeczności lokalnej

Przedsięwzięcie P.3.2 Usługi społeczne świadczone w społeczności lokalnej
Przedsięwzięcie polegające na wspieraniu działań przyczyniających się do zwiększenia dostępności oraz zwiększenia liczby osób korzystających z usług społecznych świadczonych w społeczności lokalnej, w tym szczególnie w obszarze pomocy społecznej, m.in. poprzez:

  • Wsparcie skierowane do osób potrzebujących pomocy w codziennym funkcjonowaniu oraz osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów poprzez zwiększenie dostępu do usług społecznych świadczonych w społeczności lokalnej, w tym w szczególności rozwój usług opiekuńczych, specjalistycznych usług opiekuńczych, asystenckich, wsparcie, w tym wytchnieniowe, opiekunów faktycznych (nieformalnych) osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu w zakresie niezbędnym do opieki nad w/w osobą itp.,

Wsparcie jakości edukacji

Przedsięwzięcie P.3.1 Wsparcie jakości edukacji
Przedsięwzięcie polegające na wspieraniu kompleksowych programów rozwojowych, ukierunkowanych na podniesienie jakości edukacji m.in. poprzez:

  • przygotowanie założeń systemu nauczania i programów nauczania w zakresie dostosowania ich do wymagań rynku pracy poprzez m.in.: współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym szkoły, szkolenia i kursy dla uczniów prowadzące m.in. do nabywania, potwierdzania kompetencji i kwalifikacji
  • wsparcie uczniów w nabywaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych
  • wsparcie szkoły w prowadzeniu skutecznej edukacji włączającej (z wykorzystaniem modeli wypracowanych w projekcie Przestrzeń dostępnej szkoły)
  • podnoszenie kwalifikacji/kompetencji zawodowych nauczycieli, pracowników dydaktycznych i kadry zarządzającej szkół
  • wsparcie psychologiczno-pedagogiczne uczniów i nauczycieli
  • włączenie rodziców w działalność szkoły

Poznawanie i ochrona lokalnego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego (granty)

Na co można uzyskać pomoc

Wspierane będą inicjatywy związane z ochroną oraz promocją dziedzictwa kulturowego, historycznego, przyrodniczego. Planuje się dwa typy operacji: nie inwestycyjne, w tym:

  • wydarzenia,
  • publikacje,
  • warsztaty,
  • imprezy,
  • kampanie,

jak również inwestycyjne, w tym:

Rozwój infrastruktury publicznej

Ogłoszone nabory wniosków:

W chwili obecnej nie prowadzimy naboru wniosków. Harmonogram naborów dostępny TUTAJ

Na co można uzyskać pomoc?

Pomoc na projekty mające na celu poprawienie jakości infrastruktury służącej rozwojowi aktywnej turystyki i rekreacji, jak również infrastruktury w oparciu o którą można będzie realizować wydarzenia kulturalne, czy sportowe. Szczególną uwagę zwraca się uwagę na tworzenie i rozwój szlaków turystycznych, które uważane są za bardzo ważny składnik atrakcyjnej oferty turystycznej. W ramach przedsięwzięcia planuje się stworzyć nowe lub uatrakcyjnić istniejące szlaki turystyczne. Szlaki prowadzić będą do najcenniejszych obiektów krajoznawczych (zabytki architektury, muzea, pomniki przyrody itp.), pozwolą na poznanie walorów krajobrazowych naszego obszaru, a także umożliwią aktywny wypoczynek i uprawianie sportów dzięki wykorzystaniu walorów środowiska przyrodniczego

Tworzenie gospodarstw agroturystycznych (start GA) i zagród edukacyjnych (start ZE)

Ogłoszone nabory wniosków:

W chwili obecnej nie prowadzimy naboru wniosków. Harmonogram naborów dostępny TUTAJ

Na co można otrzymać wsparcie?

W ramach realizacji LSR na lata 2023-2027 planuje się pomoc finansową na rozwój pozarolniczych funkcji gospodarstw rolnych w zakresie agroturystyki i zagród edukacyjnych.

Poprzez pozarolnicze funkcje gospodarstw rolnych należy rozumieć działalność prowadzoną w małym gospodarstwie obok działalności rolniczej, wykorzystującą zasoby tego gospodarstwa.

Poprzez gospodarstwo agroturystyczne należy rozumieć rodzaj obiektu zakwaterowania turystycznego, który stanowią pokoje i domy mieszkalne oraz przystosowane budynki gospodarcze (po adaptacji) w gospodarstwach wiejskich (rolnych, hodowlanych, ogrodniczych czy rybackich), będące własnością rolników, wynajmowane turystom na noclegi za opłatą, z możliwością sprzedaży posiłków domowych i innych usług uatrakcyjniających pobyt.

LGD Liwocz

Czarnorzecko - Strzyżowska Lokalna Grupa Działania
ul. Mostowa 2 (III piętro) lub Przecławczyka 5, 38- 100 Strzyżów
tel. (17) 276 46 03, fax.(17) 276 32 19
e-mail: strzyzow@lgdleader.pl; kierownik@lgdleader.pl; www.lgdleader.pl 


Wsparcie na wdrażanie i zarządzanie strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność
dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS+ oraz EFRROW
Beneficjent: Czarnorzecko - Strzyżowska Lokalna Grupa Działania