Gmina Wojaszówka
Dziecięcy Zespół ludowy "Wesołe smyki" Drukuj

Dziecięcy Zespół Ludowy "Wesołe Smyki" działa pod patronatem GOKiR w Wojaszówce. Powstał w październiku 2003 roku przy Oddziale Przedszkolnym w Wojaszówce.

Na początku Zespół składał się z dzieci 5-6 letnich i liczył 18 dzieci przedszkolnych i dziewczynki w wieku szkolnym grającej na skrzypcach. Zespół ćwiczył także z cymbalistką ludową Panią K.

Więcej…
 
Zespół Śpiewaczy "Przybowianki” Drukuj

Zespół działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Odrzykoniu. Powstał w 1986 r. Do sukcesów zalicza I miejsce w Krośnieńskich Prezentacjach Artystycznych '88 i udział w Festiwalu w Kazimierzu n/Wisłą. Posiada liczne dyplomy, nagrody i wyróżnienia. Wielokrotnie koncertował w placówkach kultury województwa krośnieńskiego.
Kierownikiem Zespołu jest pani Natalia Stefanik.

 
Zespół Śpiewaczy "Ustrobnianki" Drukuj

Zespół działa przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Odrzykoniu. Powstał w 1969 r. przy Kole Gospodyń Wiejskich w Ustrobnej. W czasie 25 lat działania odniósł wiele sukcesów, zdobywając pierwsze miejsca, nagrody pieniężne, dyplomy uznania w przeglądach, konkursach i festiwalach.

Więcej…
 
Zespół Śpiewaczy "Odrzykonianki" Drukuj

Grupa liczy 9 osób, a repertuar czerpie z miejscowej tradycji.
Panie z zespołu otrzymały m.in. drugą nagrodę w Przeglądzie Pastorałek i Kolęd na szczeblu wojewódzkim w 1998 r.

 
Orkiestra dęta w Odrzykoniu Drukuj

Orkiestra Dęta w Odrzykoniu rozpoczęła swoją działalność w 1904 roku, początkowo jako 6-cio osobowa kapela ludowa. Z inicjatywy ks. proboszcza miejscowej parafii Ernesta Świątka i pierwszego dyrygenta orkiestry Piotra Haręzgi oraz dzięki ofiarności miejscowej społeczności dokonano zakupu 13-tu instrumentów w austriackiej firmie "Osmanek" za kwotę 470 koron.

Więcej…