Gmina Wiśniowa
Chór Męski „Echo” Drukuj

Chór powstał w listopadzie 1972 r. Inicjatorem, organizatorem i głównym kierownikiem przedsięwzięcia był Antoni Strzępek, pierwszym dyrygentem kilkuosobowej grupy mężczyzn został Karol Kiełtyka. W skład chóru wchodziły osoby różnych profesji: rolnicy urzędnicy, pracownicy służby rolnej i in.. W rezultacie ukształtował się chór czterogłosowy, który liczył 32 członków patronat nad nim objęła

Więcej…
 
Kapela Ludowa „Wiśniowianie” Drukuj

Kapela Ludowa „Wiśniowianie" powstała w 1983 roku. Nieprzerwanie do dnia dzisiejszego pracuje przy ośrodku kultury w Wiśniowej. W repertuarze zespołu znajdują się melodie i przyśpiewki ludowe naszego regionu.

W roku 1996 kapela przygotowała i opracowała melodie ludowe zapisane przez Jana Prejsnara z Kożuchowa, nieżyjącego już znanego muzyka ludowego.

Więcej…
 
Zespół Pieśni i Tańca „ Wisznia” Drukuj

Zespół powstał 1 kwietnia 1986 r.
Założycielką i długoletnim choreografem zespołu była p. Danuta Szaro-Żarek. Obecnie dwudziestoosobową grupę zespołu stanowi młodzież starsza i dorośli. Większość członków zespołu  w przeszłości miało amatorski kontakt ze śpiewem i tańcem ludowym.
Od 2003 roku zespół pieśni i tańca nosi nazwę „WISZNIA”.
W dotychczasowym repertuarze zespół posiada: układ poloneza – narodowego tańca polskiego, suitę tańców z okolic Rzeszowa, układ tańców krośnieńskich, suitę tańców lubelskich.
W przygotowaniu –  krakowiak, tańce i przyśpiewki z okolic Strzyżowa.

Więcej…
 
Drukuj

Maria Zięba – Kożuchów

Zwierzęta ze słomy.


Galeria prac:


Wanda Wąś - Pstrągówka

Haft.


Galeria prac:


Ludwika Trznadel – Szufnarowa

Haft krzyżykowy


Galeria prac:


Zofia Furtek – Wiśniowa

Haft krzyżykowy.


Galeria prac:


Maria Włodyka – Pstrągówka

haft.


Galeria prac:


Mieczysław Mikuszewski – Szufnarowa

Rzeźba.


Galeria prac:


Grzegorz Mikuszewski – Szufnarowa

Rzeźba


Galeria prac: